Przemysł sOliva Antifouling VSEtoczniowy, warsztaty szkutnicze, pasjonaci wędkarstwa i żeglarstwa to główni odbiorcy – którzy przez kilkadziesiąt lat stosując produkty Olivy dzielą się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem z ich stosowania.

Dzięki stałym kontaktom z rynkiem, słuchaniem i dostosowywaniem się do jego potrzeb Oliva stworzyła kompletne i kompatybilne systemy zabezpieczeń jachtów i łodzi, które wykorzystywane są z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Stale wysoka i powtarzalna jakość produktów połączona ze zdobytym doświadczeniem jest tym, co wyróżnia Olivę na rynku farb do jachtów.

Oliva nie spoczęła na laurach i stale poddaje swoje wyroby ciężkim próbom i testom. Jednym z takich produktów jest np. antyfouling VSE z Olivy. Przeciwporostowa farba VSE zawierająca związki nieorganiczne oraz biocydy organiczne skutecznie chroni przed porastaniem nawet w trudnych warunkach. W warunkach umiarkowanego porastania farba VSE chroni nasze łodzie.

Można by zapytać po co w ogóle stosować farby przeciwporostowe – zbędna praca, a dna łodzi i tak nie widać…otóż nie. Farba ta ma istotne znaczenie w kwestii zabezpieczenia łodzi przed powodowaną przez organizmy żywe znajdujące się w wodzie korozją czy osmozą. Zastosowanie VSE oszczędza nasz czas, który musielibyśmy spędzić na długim czyszczeniu dna łodzi po każdym sezonie.

VSE farba przeciwporostowa z Olivy stwarza również możliwość szybszego poruszania się po ulubionych akwenach zmniejszając opory hydrodynamiczne łodzi czy jachtu (prosto mówiąc nie ciągniemy za sobą sznura zbędnych porostów).

Oto właśnie kilka tylko powodów dlaczego warto zainwestować w pomalowanie niewidocznego przecież dna naszych jachtów i łodzi. Istotnym punktem w kwestii malowania jest również grubość nałożonej powłoki – jak podkreśla producent – która to będzie wpływać w istotny sposób na ochronę dna przed porastaniem. Czasy schnięcia, przemalowań czy wodowania mają również duży wpływ na późniejszą eksploatację powłoki (patrz karta techniczna).

Przed przystąpieniem do malowania, które z reguły wydaje się być dla większości z nas proste nie zapominajmy jednak o zapoznaniu się z kartami technicznymi i instrukcjami malowania. Oliva przygotowała również w kanale Akademia Malowania Teknos kilka filmów pokazujących krok po kroku sposób użycia i zastosowania systemów w warunkach „domowych”.

Poczytajmy, pooglądajmy i zabierajmy się do malowania.