JACHTÓWKI

O fascynacji farbami, ich właściwościach, kolorach i recepturach opowiadają Pani mgr inż. Lilianna Brzoskowska – Kierownik Laboratorium, oraz Pani Joanna Bartoszewicz – Kierownik Działu Doradztwa Technicznego w Teknos – Oliva.

Fascynujące jest to, że jeśli chcemy zrobić dobrą, efektywną farbę, trzeba najpierw zrozumieć potrzeby klienta. Nie produkujemy farb bo są ładne, bo nadają ładny kolor. Produkujemy farby, które poza tym, że nadają ładny kolor, spełniają określone funkcje. Każda farba ma do spełnienia nie jedno zadanie i my musimy stworzyć, opracować i wyprodukować wyrób, który te zadania wypełni.

CZYTAJ WIĘCEJ

ANTYFOULING VSE

Jak farba antyporostowa to tylko VSE z Olivy – jakość, niezawodność, doświadczenie zdobyte na wodzie…

… słowa doskonale oddające wartość produktów jakie Teknos Oliva od kilkudziesięciu lat dostarcza swoim odbiorcom na rynku polskim i nie tylko. Od początku działalności firmy (a był to rok 1923) Oliva zaopatrywała obiekty o znaczeniu strategicznym oferując wysoce zaawansowane technologie zabezpieczenia antykorozyjnego i przeciwporostowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
Aktualności
Produkty marki Oliva

Kto pyta, nie błądzi

Najczęstsze pytania zadawane przez użytkowników.

Systemy konserwacji łodzi

Kompletne systemy produktowe do każdego typu łodzi i jachtów

Wybierane przez szkutników

Od wielu lat doświadczeni szkutnicy używają farb i lakierów Oliva w swojej pracy.

Sprawdzone przez morze

Od wokółziemskich regat Whitbread w 1974 r. do współczesnej bałtyckiej żeglugi na małych jachtach.

 • Żeglarze często wybierają te farby, których używali wcześniej i które się sprawdziły. Oliva była stosowana w przemyśle stoczniowym w Polsce od bardzo wielu lat. Jest znana wśród żeglarzy i ma dobrą opinię. Dlatego jest w naszej ofercie nieprzerwanie od 12 lat.

  Paweł Ryżewski. Firma CMS farbyjachtowe.pl, jeden z głównych dystrybutorów farb jachtowych w Polsce.
 • Jeśli chodzi o utrzymanie jachtu to zwykle jest malowany w okolicach kwietnia, przed wodowaniem. Antyfouling Olivy jest kładziony na podwodną część kadłuba co dwa lata, a przed każdym sezonem robione są tzw. „zaprawki” czyli naprawiane drobne uszkodzenia, czy przytarcia kadłuba. Od wielu lat mam do czynienia z antyfoulingiem Olivy.

  Pan Mirosław Winiarz – armator jachtu „Monsun”
 • Z farbami Oliva w kontekście jachtu Copernicus mamy do czynienia od ponad 40 lat. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, jacht robi wciąż dobre wrażenie na żeglarzach i sprawnie żegluje. W najbliższym sezonie planujemy uczestniczyć Copernicusem w kilku ważnych imprezach żeglarskich, m.in. w regatach Sailbook Cup.

  Kajetan Kilanowski. Komandor YK Stal Gdynia
 • Firma Teknos przekaże mi cały rząd puszek z farbami i lakierami – komplet chemii do pokrycia całej Salmo 21-A! To wspaniała wiadomość, bo jestem przywiązany do tej marki – używam ich produktów od czasów budowy pierwszej łódki “Black Betty”  i jestem przekonany o ich wysokiej jakości. Dla mnie to też już sprawdzona i przetestowana technologia aplikacji i wiem jak zachowują się produkty Teknos-Oliva w eksploatacji jachtu.

  Aleksander Hanusz – Dinghy Atlantic Adventure